Lidé a kultura v Řecku

Řecká kultura Řecká kultura je opravdu nezaměnitelná. Kromě památek ji tvoří i báječné obyvatelstvo. Řekové jsou lidé plní optimismu a neustále mají úsměv na tváři. Snad je to i tím sluncem, které je obšťastňuje po většinu dní v roce. Hudba a tanec jim rozhodně nejsou cizí. Pustíte-li si doma tradiční lidovou Zorbu, zaručeně se v mžiku do Řecka přenesete. Není ale nad to bavit se přímo na místě, odkud tato muzika pochází, atmosféra je totiž kouzelná. Představte si bar na vyvýšené terase, skvělé nápoje, tradiční hudbu a kolem Vás se rozprostírají typické bělostné stavby a vše se rozplývá v záři zapadajícího slunce. Naprostá nádhera, kterou je třeba zažít na vlastní kůži, abyste si ji dokázali představit v plné kráse.

Řekové jsou z velké části věřící. Kostely a kláštery tu najdete na každém kroku. Již v dávných dobách tu bylo mnohobožství, což znamená víru ve více bohů. Řecko je svými bohy proslulé. Co takhle Zeus, Héra, Athéna, Poseidon, Afrodité, Dionýzos či další božstva? Když člověk zaloví v paměti a vrátí se do dob dějepisu na základní škole, určitě si vzpomene i na mnohá další. Každý z nich byl patronem něčeho jiného a společně tvořili oporu řeckého obyvatelstva.

Součástí řecké kultury je vedle hudby a tance také divadlo. Mnohé řecké památky byly zrekonstruovány, aby se zde mohla odehrávat představení. Velké oblibě se těší hry pod širým nebem.