Tipy na výlet Rimini Olympská riviéra

Olympská riviéra nabízí spoustu zajímavých míst. Budete-li mít už dost lenošení na pláži a koupání se v moři, můžete využít nabídky různých fakultativních výletů, ze kterých si určitě dovezete spoustu zážitků.

Asi nejzajímavějším místem je Meteora. Sice se nachází o něco dále, ale patří k nejpozoruhodnějším místům na světě. Když už se člověk v Řecku nachází, toto místo by si rozhodně neměl nechat ujít. Jedná se o pískovcové skály zvláštních tvarů tyčící se nad okolím. Nejzvláštnější na nich je, že přímo na těchto gigantických skalách stojí celé komplexy klášterů. Jak tu ale byly tyto kláštery postaveny, je velkou záhadou.

Dalším zajímavým místem, které byste si neměli nechat ujít, jsou Athény. Kolikrát jsme o nich na základní škole slýchali v hodinách dějepisu a teď máte jedinečnou možnost vše vidět na vlastní oči. Nejvíce athénských památek pochází z období antiky. Jmenujme například Akropolis, které stojí na vrcholku a dominuje celému městu, starověkou Agoru či čtvrť Plaka. Kdo má chuť dozvědět se něco více o nalezených artefaktech, může navštívit Národní archeologické muzeum.

Pro milovníky záhad bude asi největším lákadlem magnetická hora na místě s názvem Lifidra. Přijeďte se i vy podívat na místo, kde voda teče do kopce.

Kdo má v oblibě přírodu a turistiku, ať se vydá do pohoří Olymp. Tamější příroda je úchvatná. Při výstupu na nejvyšší vrchol Mytikas (2 917 m n. m.) narazíte i na sníh. I když se nebudete chystat do takových výšek, určitě nezapomeňte na pohorky a vhodné oblečení.