Tipy na výlet Parga

Jak je známo Řecko má všeobecně spoustu zajímavých míst a Parga rozhodně není výjimkou. Přímo ve městě byste mohli navštívit Benátskou pevnost, která rozhodně stojí za vidění. Nejen, že si prohlédnete historickou část Pargy, ale též se Vám nabídne překrásný pohled na moře, přístav i zastavěné uličky města.

Kdo má v sobě alespoň kousek cestovatelského ducha, určitě by si neměl nechat ujít některá z následujících míst.

Chcete-li se podívat do ráje, vydejte se na ostrovy Paxos a Andipaxos. Nejen že Vás čeká báječná plavba lodí, ale podíváte se i na místa, kde je voda tak průzračně čistá, že uvidíte až na samotné dno. Oba ostrůvky jsou malé a porostlé olivovníky. Najde se tu hrstka taveren i nějaké to ubytování. To ale bývá po většinu sezóny plné. Loď Vás vysadí u nádherných pláží, kde se budete moci potápět, šnorchlovat a užívat si vodních radovánek.

Řecko a antické památky prostě patří k sobě. Jedno z archeologických nalezišť najdete i v Kassópi. Nedaleko se nachází Préveza. Kdo se zajímá o historii, bude určitě okouzlen. Město leží u Kleopatřina průplavu, kde se v roce 31 před naším letopočtem odehrála námořní bitva u Aktia, díky níž se stal prvním římským císařem Oktavián znám také jako Augustus.

Dalším zajímavým místem je Efyrský Nekromanteion. Řecká mythologie praví, že právě na tomto místě pramení řeka Stix, po které se dopravují mrtvé duše do podsvětí, které obývá Hádes. Nachází se tu bludiště chodeb a svatyně, kde pozůstalí navazovali kontakty s mrtvými.

Za podívanou stojí i městečko Ioanina. Zde si nepřipadáte ani jako v Řecku jako spíše v Turecku. To mají na svědomí štíhlé minarety, které jsou pozůstatkem Turecké nadvlády. V této době bylo město střediskem umění a řemesel. Některé z prací si můžete prohlédnout v Byzantském muzeu.

Nakonec je třeba zmínit Meteoru, která patří k nejpozoruhodnějším místům na světě. Když už se člověk v Řecku nachází, toto místo by si rozhodně neměl nechat ujít. Jedná se o pískovcové skály zvláštních tvarů tyčící se nad okolím a co je na nich vůbec nejzvláštnější, že jsou přímo na těchto gigantických skalách postaveny celé komplexy klášterů. Jak tu ale byly tyto kláštery postaveny, je velkou záhadou.