Řecko - kuchyně

Řecká kuchyně Základem řecké kuchyně jsou snadno připravitelné pokrmy, které jsou však o to více chutnější. Nesmí v nich chybět tradiční panenský olivový olej, různé druhy koření jako například šalvěj, tymián a hlavně česnek, který jídlu dodá tu správnou chuť. Řekové milují maso. Podává se především opékané jehněčí, ale též kuřecí, vepřové a rybí. K tomu samozřejmě nesmí chybět tradiční tzatziki s okurkou a chléb pita. Dalším tradičním pokrmem je musaka, která se skládá z nakrájených brambor, mletého masa, lilku a to vše je zapečeno s vrstvou bešamelu.

Ani zelenina nesmí chybět na řecké tabuli. Podávají se zde skvělé čerstvé zeleninové saláty s různými zálivkami či sýrem feta. Rajčaty, koprem, cibulí či rukolou se zde rozhodně nešetří. Místní kuchyně se může pochlubit i výtečným jogurtem, který je velmi hustý a používá se jako základ například do tradičních tzaziků, dresinků nebo se jí na sladko s řeckým medem.

Kdo by rád kapku alkoholu, určitě by měl vyzkoušet některou z místních specialit. Jednou z nich je anýzová pálenka ouzo, která chutná jako hašlerky. Další oblíbenou pálenkou je rakije. Mnohem známější je ale brandy Metaxa.